تاریخ ارسال : 96/10/02آزادراه شرق سپاهان تا شهریور ۹۷ تکمیل می شود
مديرعامل هلدينگ تراز پي ريز وابسته به صندوق بازنشستگي کشوري، گفت: طرح آزادراه شرق سپاهان به عنوان راه تکميل کننده کريدور شمال به جنوب، با برنامه ريزي هاي دقيق و مديريت مناسب با جبران عقب ماندگي هاي گذشته شهريور ماه سال ۱۳۹۷ تکميل و به بهره برداري مي رسد.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، اميرحسين کريمي ضمن حضور در ميزگرد روزنامه فرصت امروز، با اشاره به آخرين وضعيت طرح آزادراه کمربندي شرق اصفهان يا آزادراه شرق سپاهان، اظهار داشت: اين طرح با هدف تکميل کريدور اصلي آزادراهي شمال به جنوب کشور تعريف شده که با برنامه ريزي هاي دقيق و مديريت مناسب مي توان انتظار داشت ضمن جبران عقب افتادگي هاي گذشته، شهريور ماه سال ۱۳۹۷ تکميل و به بهره برداري برسد.
وي گفت: آزادراه شرق سپاهان با شش باند رفت و برگشت به طول ۶۳ کيلومتر با حمايت و سرمايه گذاري مشترک وزارت راه و شهرسازي و شرکت سرمايه گذاري آتيه صبا (وابسته به صندوق بازنشستگي کشوري) ساخته مي شود. با ساخت اين آزاد راه فاصله تهران به شيراز ۲,۵ ساعت و فاصله تهران به اصفهان يک ساعت کوتاه تر مي شود.
کريمي با بيان اينکه اين آزادراه با برقراري ارتباط بهتر بين شهرهاي مختلف استان به شکل مؤثري بار ترافيک شهر اصفهان را کاهش مي دهد، گفت: سهم صندوق بازنشستگي کشوري در اين قرارداد ۷۰ درصد هزينه هاي اصلي شامل ارزيابي املاک و رفع معارض تأسيساتي، احداث آزادراه و تأسيسات جانبي خاص است. همچنين براي دريافت سهم وزارت راه و شهرسازي نيز اقدام شده که اين سهم در قالب اوراق و تامين قير به نتيجه رسيده است.
وي با تاکيد بر اينکه آهنگ پيشرفت کل پروژه از ارديبهشت ماه سال جاري با شيب قابل توجهي تند شده است، اظهار داشت: آهنگ پيشرفت طرح در اين مدت کوتاه به گونه اي بوده رشد منفي سال هاي گذشته را پوشش داده است.
عليرضا کردرستمي، مديرعامل شرکت آزادراه شرق سپاهان نيز در اين نشست يادآور شد: پس از شرکت فاطرکوثران جنوب، شرکت آزادراه شرق سپاهان به عنوان يکي از شرکت هاي تابعه هلدينگ عمران و ساختمان تراز پي ريز و با سرمايه گذاري هلدينگ آتيه صبا که هر دو وابسته به صندوق بازنشستگي کشوري هستند، کار را به عهده گرفت.
کردرستمي تصريح کرد: برهمين اساس و از ارديبهشت ماه امسال، با برنامه ريزي هاي انجام شده، پروژه پيشرفت رضايت بخشي داشته به گونه اي که عمليات پي کني که تا ارديبهشت ماه تنها ۱۲,۹۳ درصد پيشرفت داشته تا آبان ماه به ۷۱.۸۸ درصد رسيده و ساخت سازه فلزي: نيز از ۱۵.۶۳درصد ارديبهشت ماه به ۷۵.۴۸ درصد در آبان امسال رسيده است.
وي با اشاره به پيشرفت فيزيکي قطعه يک و دو اين پروژه گفت: قطعه يک، از آزادراه اصفهان به کاشان آغاز و پس از ۲۹ کيلومتر به جاده اصفهان-اردستان منتهي مي شود که تاکنون بيش از ۶۵ درصد پيشرفت فيزيکي داشته و پيش بيني مي شود تا خرداد ۹۷ آماده بهره برداري شود.
کردرستمي ادامه داد: قطعه دو نيز از تقاطع جاده اصفهان به اردستان آغاز و با ۳۴ کيلومتر طول به اتوبان اصفهان – نايين مي رسد که پيشرفت فيزيکي اين قطعه بيش از ۴۵ درصد است.
مديرعامل شرکت آزادراه شرق سپاهان به ساخت مجتمع هاي رفاهي و خدماتي در طول مسير پروژه اشاره کرد و گفت: با توجه به مطالعات مشاور طرح و با تمرکز بر تعداد، سطح و جانمايي مجتمع‏هاي رفاهي و خدماتي مورد نياز، نسبت به انتخاب زمين هاي مناسب اقدام شده و اخذ مجوز احداث آن ها نيز در حال انجام است.
کردرستمي تصريح کرد: با آغاز فعاليت اين مجتمع هاي رفاهي و خدماتي در آينده، درآمد حاصل از آن به صندوق بازنشستگي کشوري و به تبع آن بازنشستگان تحت پوشش اين صندوق اختصاص خواهد يافت.

ارسال دیدگاه

برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد شوید